- Helps reduce theft and losses
- Manage remotely. Just get it connected to the internet and it will start monitoring
- Ethernet connectivity is more reliable then wireless
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Ubiquiti Inc. |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 2160 x 2160 |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | DC Supply |
| Power Consumption | 12.50 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Effective Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Image Sensor Type | CMOS |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Smart Hub |
| AI-powered | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Manufacturer | Ubiquiti Inc. |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | -4°F (-20°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















