A-MXN5-TB Tile Bridge allows for quick and easy drop ceiling installation of the MXN5-C Networked Loudspeaker.
- Mounting Bridge offers maximum mounting efficiency with added usability
- Tile application/usage allows adaptability with easy installment
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Audio | |
|---|---|
| Microphone Type | Stand Mountable |
| Microphone Controls | Volume |
| Noise Canceling | Yes |
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
| Minimum Frequency Response | 50 Hz |
| Microphone Technology | Dynamic |
| Polar Pattern | Cardioid |
| Microphone Sensitivity | -35 dB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Diameter | 2" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Mini-phone |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 3.28 ft |
Shure MV6 Wired Dynamic Microphone for Gaming, Computer, Voice, Recording, Notebook, Headset, Live Streaming, Vocals, Singing, Music - Black - 3.28 ft - 50 Hz to 15 kHz -35 dB - Uni-directional, Cardioid - Desktop, Stand Mountable - USB Type C, Mini-phone
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.