- A must have for your gadgets
- Bodypack Transmitter device supported for your convenience and better usability
- Charging Station with 15 V DC input voltage for optimal performance with maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage | 15 V DC |
| Maximum Input Current | 3 A |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 41°F (5°C) |
| Maximum Storage Temperature | 140°F (60°C) |
| Minimum Storage Temperature | -4°F (-20°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.