Waterproof, Antimicrobial Product Protection, Plastic Standard Style, Quick Connect Cable with Seal Cap, Black, USB - QWERTY Spanish
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- Plug and play the USB interface for a quick and smooth configuration
- Membrane key switches are great for divisions like industrial controls and telecommunications systems. They offer a low profile, engaging typing and a longer lifespan.
- Plug and Play your keyboard with the Mac and go
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Seal Shield Corporation |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 105 |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.38" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.07" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.85" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Seal Shield Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Seal Shield Silver Seal Waterproof Keyboard - SSKSV208ES - Cable Connectivity - USB Interface - 105 Key(s) - Spanish - QWERTY Layout - Mac, PC - Membrane Keyswitch - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





