- Digital Signage Display - Ideal for rack, passageway, booth or display counter
- Experience luminescent visual images with LCD display
- 640 x 360 display resolution for a stunning display with maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 000:1 , 41 |
| Screen Size Class | 36" |
| Viewable Screen Size | 36" |
| High Dynamic Range (HDR) Type | HDR10+ |
| High Dynamic Range (HDR) | Yes |
| Video Wall Compatible | Yes |
| Display Resolution | 640 x 360 |
| Display Screen Type | LCD |
| Brightness | 1000 Nit |
| Pixel Pitch | 49.6 mil |
| Color Depth | 20-bit |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
| Maximum Operating Humidity | 80% |
| Minimum Operating Humidity | 10% |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP20 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.































