- Power up your portable devices with the constant voltage supply
- 3.25 A current enables your device recharge quickly
- Up to 65 W maximum power output
- AC Adapter provides a dependable and fast charging solution for your notebook with maximum productivity
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- USB Type-C interface provides a quick, worry-free charging experience with maximum dependability
- Delivers 5 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung |
Samsung 65W Trio Adapter - 65 W - 120 V AC, 230 V AC Input - 5 V DC, 9 V DC, 15 V DC, 20 V DC Output - 3.25 A - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Ratings
2 out of 2 (100%) reviewers recommend this product





