- Rack Shelf allows you to effectively utilize most of the space available with maximum dependability
- Comes in black color to better suit your theme and style
- Built with steel which enhances the design and general presentation style of Rack Shelf
- Internal form factor allows hassle-free and easy usage with increased efficiency
| Brand | |
|---|---|
| Brand | PANDUIT CORP |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Internal |
| Rack Height | 1U |
| Rack Width | 19" |
| Static/Stationary Weight Capacity | 275 lb |
| Maximum Weight Capacity | 275 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.