- Get high-quality & rich-color tones with photo paper
- Due to solid color transformation in dye sublimation produced images are realistic & lifelike
- Satin adds a glossy effect to the artwork
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Canon |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Core Diameter | 2" |
| Appearance | |
|---|---|
| Surface Finish | Satin |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Dye Sublimation |
| Sheet Size | 24" x 100 ft |
| Grammage | 170 g/m² |
| Sheet Thickness | 7 mil |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.