- Good power efficiency and comparatively light weight
- 3.42 A current enables your device recharge quickly
- 65 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- AC Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Battery Technology |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 3.42 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Battery Technology, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
BTI 332-1831-BTI AC ADAPTER 19V 65W - Compatible OEM 477415 683769509 06TFFF 09RN2C 0P975F 1XRN1 243JM 310-7697 310-9439 331-5968 332-1831 450-15026 450-18143 450-18173 450-19034 450-ABFO 451-BBIX 492-BBKH 492-BBNP 492-BBOU 5K74V 5U092 6KXKH 6TM1C 730-8301 730-8302 7KP4X 7KPUX 8RFW6 8TD1Y 9RN2C A065R039L ADP-65JB B ADP-65JB C CF745 CM164 DA65NS0-00 DF261
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

