| Brand | |
|---|---|
| Brand | Logitech |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Size Supported | AA , AAA |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Movement Detection | Optical |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Pointing Device Height | 1.04" |
| Keyboard/Keypad Height | 14.70" |
| Keyboard/Keypad Width | 5.67" |
| Pointing Device Depth | 4.21" |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 3.53 oz |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.84" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.23 lb |
| Pointing Device Width | 2.32" |
| Appearance | |
|---|---|
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Keyboard/Keypad Color | Graphite |
| Pointing Device Color | Graphite |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
Logitech MK470 Slim Wireless Keyboard and Mouse Combo - Modern Compact Layout, Ultra Quiet - Graphite - USB Wireless RF - USB Wireless RF - Optical - 1000 dpi - 3 Button - Scroll Wheel - Symmetrical - AA, AAA - Compatible with Windows - 1
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.