| Brand | |
|---|---|
| Brand | ZYXEL |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Maximum Input Current | 2 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop/Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | ESD Protection , Short Circuit , Surge Protection |
| Manufacturer | ZYXEL Communications Corp. |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Output Ports | 1 x RJ-45 |
| Input Ports | 1 x RJ-45 |
ZYXEL POE12-90W - 10G PoE / PoE+ / PoE++ Port with 90 Watt Injector - 230 V AC, 120 V AC Input - 1 x 10 Gigabit Ethernet Input Port - 1 x 10 Gigabit PoE / PoE+ / PoE++ Output Port - 90 W for IP Cameras, IP Phones, Access Points, Security Access
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





