Next-generation desktop smartphone for UniFi Talk, featuring a 5" touch display and seamless integration with UniFi applications.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Ubiquiti Inc. |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Built-in Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 2 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 5" |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Built-in Camera | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Ubiquiti Inc. |
| Telephony | |
|---|---|
| Handset Connectivity Technolo | Corded |
| Handset Connectivity Technology | Corded |
| Base Unit Connectivity Technology | Corded |
Ubiquiti G3 Touch Pro IP Phone - Corded - Corded - Wi-Fi, Bluetooth - Built-in Camera - Desktop - Black - 5" - IEEE 802.11a/b/g/n/ac - 2 x Network (RJ-45)
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















