A pack of highly-secure NFC cards used for access control within UniFi.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Ubiquiti Inc. |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Smart Card/Tag Thickness | 33.1 mil |
| Smart Card/Tag Width | 2.13" |
| Smart Card/Tag Length | 3.37" |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Frequency | 13.56 MHz |
| Manufacturer | Ubiquiti Inc. |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Media Weight | 0.18 oz |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| NDAA Compliant | Yes |
Ubiquiti Access Card
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.











