A 10kW power module compatible with the Symmetra PX 20/40/100 UPS. Available as a power module replacement, or for increased capacity.
- Compatible with Symmetra PX 40
- Compatible with Symmetra PX 100
- 10kW power module
- Compatible with Symmetra PX 20
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 208 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Topology | Double Conversion Online |
| Output Power | 10 kW |
| Waveform Type | Sine Wave |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| For Country/Region | United States |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Product Take Back Program | No |
| REACH free of SVHC | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





