Flexible Single Side TV Stand: Optimal Viewing Anywhere
The bracket rotates freely for flexible monitor movement, enhancing viewing comfort. It can be tucked close to the wall when not in use, saving space and keeping your home tidy.
- Supports PC streaming to connect gaming consoles and play games on a bigger screen with seamless control
- 3840 x 2160 resolution and 2160p scan format for producing sharp and bright images
- Get instant access to thousands of websites, online games and social media with the built-in internet functionality
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SYLVOX VISION INC. |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 43" |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Internet Access | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Mount Type | Wall Mount |
| General Features | |
|---|---|
| PC Streaming | Yes |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Manufacturer | SYLVOX VISION INC. |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP55 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













