| Brand | |
|---|---|
| Brand | Qomo HiteVision |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Contrast Ratio | 000:1 , 1 |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Touchscreen Technology | Capacitive |
| Number of Touch Points | 10 |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Technology | TFT LCD |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K |
| Brightness | 300 Nit |
| Response Time | 14 ms |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Power Consumption | 40 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | ChromeOS , Mac OS , Windows |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| Glass Thickness | 70.9 mil |
| Appearance | |
|---|---|
| Tempered Glass | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Qomo HiteVision LLC |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
Qomo HiteVision PresenStation QIT800 F1 Collaboration Display - LCD - Capacitive - Touchscreen - 3840 x 2160 - 300 Nit - 1,000:1 Contrast Ratio - 2160p - USB - HDMI - Windows 10, Mac OS X 10.9 Mavericks
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





