| Brand | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Minimum Charging Power | 2.50 W |
| Maximum Charging Power | 15 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Connectivity Technology | Wired/Wireless |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Artificial Intelligence Noise Cancelling (AINC) | Yes |
| Speaker Output Mode | Mono |
| Polar Pattern | Omni-directional |
| Speaker Size/Type | 60 mm/Dynamic |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Unified Communications Platform | Microsoft Teams , Zoom |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| General Features | |
|---|---|
| AI-powered | Yes |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Charger Included | No |
Pro Plus Wireless Speakerphone - SL525 - Wired/Wireless Bluetooth - Microsoft Teams, Zoom - Omni-directional Microphone(s) - 60 mm/Dynamic Speaker(s) - Dell Device Management Console, Dell Audio App, Dell Display and Peripheral Manager - Portable
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.