- A must have for your gadgets
- 65 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
- 3.28 ft cable length help power adapter mounted in a dependable and timely manner with maximum productivity
- Power Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- USB Type-C interface allows quick transmission of data, dependable charging at a higher rate for your convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | HP Inc. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Maximum Input Current | 1.40 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 3.28 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

