| Brand | |
|---|---|
| Brand | IQ Sound |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Wireless Speaker(s) | Yes |
| Maximum Frequency Response | 18 kHz |
| Minimum Frequency Response | 60 Hz |
| RMS Output Power | 12 W |
| General Features | |
|---|---|
| Portable | Yes |
| Manufacturer | Supersonic, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
IQ Sound FIRE BOX IQ-7188DJBT Portable Bluetooth Speaker System - 12 W RMS - 60 Hz to 18 kHz - Battery Rechargeable - USB
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





