Confidently connected and undeniably understated, the Incase Wired Desktop 600, Designed by Microsoft™, is an all-in-one setup. The spill-resistant keyboard and optical mouse feature a plug-and-play setup, paired with quiet-touch keys and quick access to one-touch media controls, plus a full number pad and ambidextrous mouse. Picture on box for illustration only, may differ from actual keyboard.
- USB connectivity for an effortless connection
- Features optical resolution for silky prominent movement
- Using featured scrolling wheel you can control text size, image zoom or open or close tabs in a swift
- Keyboard & Mouse provides an affordable storage solution for your PC
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Onward Brands |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Pointing Device Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Features | Numeric Keypad |
| Hot Keys | Calculator |
| Number of Hot Keys | 4 |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Movement Detection | Optical |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Movement Resolution (dpi) | 800 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1" |
| Keyboard/Keypad Width | 18" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.30" |
| Appearance | |
|---|---|
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Onward Brands, LLC |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















