- Increase your productivity in any environment with an IP-65 rated keyboard that is completely sealed off from the elements.
- IP-65 rating: Your keyboard is completely safe and sealed off from water, dust and debris.
- Dual-locking latches: The keyboard easily attaches to your tablet at the optimal angle by opening to a full 180 degrees.
- Additional connectivity: Three USB-A ports give you more room for your peripherals and an RJ45 port provides ethernet connectivity.
- Customizable backlight: Set your desired color and brightness with the fully customizable RGB backlight.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Dell Technologies |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Backlight | Yes |
| Backlight Type | RGB LED |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | Dock |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Docking |
| Keyboard/Keypad Features | Customizable Backlighting |
| Hot Keys | CoPilot |
| Keyboard/Keypad Host Interface | Pogo Pin |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Length | 11.73" |
| Keyboard/Keypad Height | 2.20" |
| Keyboard/Keypad Width | 8.66" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Dell Technologies |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.