| Brand | |
|---|---|
| Brand | Asus ROG |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Fast Charging | Yes |
| Charging Method | Case |
| Fast Charging Time | 10 Minute |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Audio | |
|---|---|
| Integrated Microphone | Yes |
| Sound Mode | Stereo |
| Active Noise Canceling (ANC) | Yes |
| Earpiece Type | Binaural |
| Earpiece Design | Earbud |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Microphone Technology | Omni-directional |
| Impedance | 32 Ohm |
| Driver Size | 0.39" |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android , iOS |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | In-ear |
| Charging Case Weight (Approximate) | 1.48 oz |
| Earbud Weight (Approximate) | 0.18 oz |
| Appearance | |
|---|---|
| Color | Black |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Splash Proof , Water Resistant |
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IPX4 |
Asus ROG Cetra Earset - Stereo - True Wireless - Bluetooth/RF - 32 Ohm - 20 Hz to 20 kHz - Earbud - Binaural - In-ear - Omni-directional Microphone - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















