| Brand | |
|---|---|
| Brand | Logitech |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Backlight | No |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Size Supported | AA |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Features | Battery Indicator , Full-size Keyboard , Numeric Keypad , Palm Rest |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Number of Keys | 118 |
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Pointing Device Height | 4.26" |
| Keyboard/Keypad Height | 7.62" |
| Keyboard/Keypad Width | 18" |
| Pointing Device Depth | 1.52" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.94" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.54 lb |
| Pointing Device Width | 2.40" |
| Appearance | |
|---|---|
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Keyboard/Keypad Color | Graphite |
| Pointing Device Color | Graphite |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
Logitech Signature MK650 Combo for Business Wireless Mouse and Keyboard Combo - USB Plunger Wireless Bluetooth/RF Keyboard - 118 Key - English (US) - Graphite - USB Wireless Bluetooth/RF Mouse - 4000 dpi - Scroll Wheel - Graphite - Symmetrical - AA - Compatible with PC, Mac
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.