- Direct Thermal Printer is a reliable label/receipt printing solution with maximum efficiency
- Produce high-quality documents with this monochrome printer to increase your productivity
- Receipt Print gives dependable results with maximum productivity
- Carry your printer with you anywhere with its lightweight design
- Optimize your workflows by sharing the resources of the printer via Ethernet connectivity
- Supports receipt media type for dependable, efficient results with maximum productivity
- 2.24" - Roll Paper media size for maximum feasibility and better accommodation of your requirements
| Brand | |
|---|---|
| Brand | ZYXEL Communications Corp. |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Core Size | 0.47" |
| Form Factor | Portable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | ZYXEL Communications Corp. |
| Recommended Use | Receipt Print |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Media Type | Thermal Paper |
| Media Size | 2.24" - Roll Paper |
| Maximum Roll Diameter | 2.17" |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.