| Brand | |
|---|---|
| Brand | Yealink |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| 2nd Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| 2nd Processor Speed | 2 GHz |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 64 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1 , 200:1 |
| Touch Accuracy | 39.4 mil |
| Screen Size Class | 86" |
| Viewable Screen Size | 86" |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Touchscreen Technology | Infrared (IrDA) |
| Number of Touch Points | 20 |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Brightness | 400 Nit |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Gamut | 95% sRGB |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Power Consumption | 357 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Audio Line Out | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Webcam | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Number of Microphone Array El | 16 |
| Speakers | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of Microphone Array Elements | 16 |
| RMS Output Power | 36 W |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Surface | Floor , Wall |
| Height with Stand | 81.02" |
| Depth with Stand | 33.78" |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 600 x 400 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Yealink Network Technology Co., Ltd |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
Yealink MeetingBoard Pro MB86PRO-A02 Collaboration Display - 86" LCD 2.20 GHz - 8 GB - Infrared (IrDA) - Touchscreen - 3840 x 2160 - 400 Nit - 1,200:1 Contrast Ratio - 2160p - USB - HDMI - Bluetooth - Android 13
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



















