Compact surface-mount speakers feature attractive, discreet design and premium sound tuning for refined background music in elegant spaces.
- Black and white models available
- Paintable enclosures and grilles
- Individual speakers cover a wide angle
- Acoustic design for sophisticated, natural reproduction
- Dedicated design-enhancing bracket included
- Attractive, discreet design complements elegant décor
- Designed for Hi-Z connections
- Stylish design and premium sound tuning for refined background music in elegant spaces
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Yamaha Corporation |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 130 Hz |
| RMS Output Power | 20 W |
| Full Range Driver Size | 3.50" |
| Full Range Driver Material | Cone |
| Sensitivity | 86 dB |
| PMPO Output Power | 80 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Yamaha Corporation |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













