- Up to 64 number of channels to address small-to-mid range requirements
- Allows you to control multiple linked IP cameras remotely or centrally that exist at different locations
- Manage remotely. Just get it connected to the internet and it will start monitoring
- 32 TB HDD provides ample storage
- USB offers a more refined structure and safer to use connectivity
- Ethernet connectivity is more reliable then wireless
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 32 TB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 32MP |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Power Consumption | 265 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| USB Standard | USB 2.0/3.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Recording Formats | 8K |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Audio | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 64 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 33.29 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| AI-powered | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | Motion JPEG |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.