2 megapixel full HD(1080p) 60fps network banking bandit barrier camera kit, H.265/H.264/MJPEG, WiseStream II compression technology, 120dB WDR, micro SD/SDHC/SDXC, bi-directional audio, USB port for easy installation, advanced video analytics and sound classification, HLC, fog detection, DIS, 12VDC/PoE, +14°F ~ 131°F
- LDC, PoE / 12VDC, Bi-directional audiosupport
- Adjustable height for various installation types
- Motion detection,Handover
- SD/ SDHC / SDXC memory slot(Maximum 256GB)
- WDR (120dB), Defog, DIS
- Tampering, Loitering, Directional detection, Fog detection, Audio detection,Digital auto tracking, Heatmap, People counting, Queue management, Face detection
- 60fps@2MP (H.265 / H.264)
- 2.8mm fixed lens
- H.265,H.264, MJPEG codec support, Multiple streaming
- 2 Megapixel (1920 x 1080)resolution
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Color Supported | Color |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Lens Included | Yes |
| Effective Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Maximum Focal Length | 2.80 mm |
| Maximum Aperture | f/2 |
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Lens Type | Fixed |
| Recording Formats | Full HD |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
| Field of View | H : 107.4° / V : 62.2° / D : 122.0° |
| General Features | |
|---|---|
| Remote Management | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Video Formats | H.264 (MPEG-4 Part 10/AVC) |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| NDAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





