- 5 megapixel (2560 x 1920) resolution
- 0.07Lux F1.2 (Color), 0.007Lux F1.2 (B/W)
- 30fps all resolutions (H.265/H.264)
- H.265, H.264, MJPEG codec supported, multiple streaming
- Day & Night (ICR), WDR (120dB), P-Iris, Defog
- Digital image stabilization with built-in Gyro sensor
- Loitering, directional detection, fog detection, audio detection, digital auto tracking, sound classification, tampering
- Motion detection, Handover
- SD/SDHC/SDXC memory slot (Max. 512GB)
- Hallway view, WiseStream II support
- LDC support (Lens Distortion Correction)
- PoE / 24V AC, 12V DC, Bi-directional audio support
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Color Supported | Color |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source Type | PoE |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Protocols | LLDP |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Type | Infrared/Color |
| Effective Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1920 |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Image Sensor Size | 1/1.8" |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Box |
| Mount Type | CS Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | MJPEG |
| Analog Video Signal Format | CVBS |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



