- Experience higher quality recording with even low mega pixels, thanks to NVR
- Manage remotely from your computer, tablet, smartphone or any other mobile device
- 200 TB HDD provides ample storage
- USB port for easy sync/connectivity
- Ethernet port for easy and efficient network connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 200 TB |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Power Consumption | 800 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 3 |
| USB Standard | USB 2.0/3.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 53.30 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| Remote Management | Yes |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Video Ports | |
|---|---|
| Number of VGA Out | 2 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Efficiency Certificati | 80 Plus Platinum |
| Maximum Operating Temperature | 95°F (35°C) |
| Minimum Operating Temperature | 50°F (10°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.