- Supported by Wave client, mobile and Cloud Sync
- Supports AI metadata
- 250 Mbps of recording throughput
- Supports up to 40TB internal storage
- HDMI/DP monitor outputs for configuration and
- basic monitoring
- Includes USB mouse and rack mount brackets
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 24 TB |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Power Consumption | 340 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| USB Standard | USB 2.0/3.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 12.26 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| AI-powered | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 104°F (40°C) |
| Minimum Operating Temperature | 32°F (0°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





