- Maximum 2megapixel (1920 x 1080) resolution
- 0.03lux (Color), 0Lux (B/W, IR LED on)
- 3.2 ~ 10mm (3.1x) varifocal lens
- Maximum 30fps@2M all resolutions (H.265/H.264)
- H.265, H.264, MJPEG codec supported, Multiple streaming
- Motion detection, Tampering, Defocus detection
- Hallway view (90?/270?), LDC support
- Micro SD/SDHC/SDXC memory slot (Max. 128GB)
- IR viewable length 20m, PoE/12VDC
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Color Supported | Color |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source Type | PoE |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Optical Zoom | 3.1x |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Lens Included | Yes |
| Night Vision Type | Infrared |
| Effective Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Minimum Focal Length | 3.20 mm |
| Maximum Focal Length | 10 mm |
| Minimum Aperture | f/2.9 |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 1/5 Second |
| Lens Type | Varifocal |
| Recording Formats | Full HD |
| Night Vision Distance | 65.62 ft |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Field of View | H: 109.0°(Wide)~33.2°(Tele) / V: 57.4°(Wide)~18.7°(Tele) / D: 132.0°(Wide)~38.0°(Tele) |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Dome |
| Diameter | 4.7" |
| Mount Type | Hanging Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Remote Management | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Video Formats | H.265H |
| Analog Video Signal Format | CVBS |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Humidity | 90% |
Wisenet QND-6082R1 2 Megapixel Indoor Full HD Network Camera - Color - Dome - White - 65.62 ft Infrared Night Vision - H.264, H.265, Motion JPEG, H.264M, H.265M, H.264H, H.265H - 1920 x 1080 - 3.20 mm- 10 mm Varifocal Lens - 3.1x Optical - 30 fps - CMOS - Wall Mount, In-ceiling, Flush Mount, Hanging Mount
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



