- Up to 16 channels @ 8 megapixel supported
- H.265, H.264, MJPEG codec supported
- 80Mbps network camera recording
- Plug & play by 16 PoE ports
- Maximum 2 HDDs (up to 6Tb each) supported
- HDMI/VGA local monitor
- P2P service (QR code connect) for easy remote access
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 4 TB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 8MP |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Consumption | 188.20 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Recording Formats | 4K |
| Maximum Frame Rate | 120 fps |
| Audio | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 16 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 6.35 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | Motion JPEG |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Video Ports | |
|---|---|
| Number of VGA Out | 1 |
Wisenet ARN-1610S 16 Channel PoE NVR - 4 TB HDD - Network Video Recorder - HDMI - 4K Recording
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







