- 4MP resolution, Up to 30fps
- Color : 0.1Lux (F1.6, 1/30sec), B/W : 0Lux (IR LED On)
- 3.3 ~ 10.3mm motorized varifocal with Simple Focus
- IR viewable length: 30m (98.42ft)
- Day & Night (ICR), WDR (120dB)
- H.265, H.264, MJPEG, Multiple streaming supported
- Defocus detection, Directional detection, Motion detection, Enter/Exit, Tampering
- Hallway view (90°/270°), LDC support, WiseStream II
- Micro SD/SDHC/SDXC memory 1 slot (Max. 128GB)
- IP66, IK10
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Color Supported | Color |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source Type | PoE |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Optical Zoom | 3.1x |
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Lens Included | Yes |
| Night Vision Type | Infrared |
| Effective Camera Resolution | 4 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1440 |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Minimum Focal Length | 3.30 mm |
| Maximum Focal Length | 10.30 mm |
| Minimum Aperture | f/3.3 |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 1/5 Second |
| Lens Type | Varifocal |
| Night Vision Distance | 98.43 ft |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Field of View | H: 94.8°(Wide) ~ 28.1°(Tele) V: 50.2°(Wide) ~ 15.8°(Tele) D: 112.9°(Wide) ~ 32.2°(Tele) |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Dome |
| Diameter | 5.4" |
| Mount Type | Pole Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Remote Management | Yes |
| Durability | Weather Resistant |
| Video Formats | H.264H |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | -22°F (-30°C) |
| Maximum Operating Humidity | 95% |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Impact Protection Rating | IK10 |
Wisenet ANV-L7082R 4 Megapixel Network Camera - Color - Dome - White - 98.43 ft Infrared Night Vision - H.264, H.265, MJPEG, H.265M, H.265H, H.264M, H.264H - 2560 x 1440 - 3.30 mm- 10.30 mm Varifocal Lens - 3.1x Optical - 30 fps - CMOS - Corner Mount, Backbox Mount, Hanging Mount, In-ceiling, Flush Mount, Wall Mount, Pendant Mount, Parapet Mount, Pole Mount - IK10 - IP66 - Vandal Resistant, Weather Resistant
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



