- 5-in-1 16CH Pentabrid DVR
- AHD/HDTVI/HDCVI/CVBS/IP inputs
- Total 18 Channels (Analog Maximum 16 channel + Network Maximum 2 channels supported), up to 8MP
- H.265, H.264, MJPEG codec
- Recording Analog Camera up 8MP(15fps), 5MP(20fps), 4MP(30fps), 2MP(30fps),1MP(30fps), 960H(or 720H)(30fps) , per channel
- Recording Bandwidth Max. 128Mbps, Playback Bandwidth 32Mbps.
- 4 channel audio input/ 1 channel audio output, 16 alarm input and 4 relay output
- Coaxial control
- Up to 2 SATA HDDs (6TB/HDD)
- HDMI/VGA video output, 1 X spot monitor output
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Hanwha Group |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 10 TB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 8MP |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Consumption | 40 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 4 |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Recording Formats | 4K |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Audio | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 16 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| DVR Weight | 9.92 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Digital Video Recorder |
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | Motion JPEG |
| Video Signal Format | NTSC |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Video Ports | |
|---|---|
| Composite Video Out | Yes |
| Number of VGA Out | 1 |
| Composite Video In | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





