- NEMA 5-20P plug/connector type for maximum usability with added reliability
- 4 provides secure, reliable connection with added productivity
- 15 ft cord length for a dependable, hassle-free connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 4 |
| Plug/Connector Type | NEMA 5-20P |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 20 A |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 15 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

