- NEMA 5-15P plug/connector type for a secure, hassle-free operation
- 5 provides secure, reliable connection with added productivity
- 15 ft cord length for efficient and convenient connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 5 |
| Plug/Connector Type | NEMA 5-15P |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 15 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

