Plugmold Multioutlet Strips deliver power where you need it. Simply mount, plug into an existing power source, and you're done. Great for the home workshop. Perfect for "invisible" outlets beneath a kitchen cabinet. The easy way to add 8 outlets.
- 8 x AC Power offers ease of operation with maximum efficiency
- 6 ft cord length for a dependable, hassle-free connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 8 x AC Power |
| Input Voltage | 125 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

