- 12 x AC Power offers maximum safety, convenience, and increased usability
- Comes in stainless steel color for a sophisticated and dazzling look
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 12 x AC Power |
| Maximum Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ECO PASSPORT |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

