- NEMA 5-15P plug/connector type for convenient usage with added dependability
- 6 provides secure, reliable connection with added productivity
- 6 ft cord length for better current flow and reliable connectivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 6 |
| Plug/Connector Type | NEMA 5-15P |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

