Six rear outlets, 15A, 15' (4.6m) cord. Receptacle center-to-center 1 1/2"(38mm).
- 6 x NEMA 5-15R provides secure, reliable connection with added productivity
- 15.09 ft cord length for a dependable, hassle-free connectivity
- Comes in black color for a sophisticated and dazzling look
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Switch | No |
| Receptacles | 6 x NEMA 5-15R |
| Receptacles Spacing | 1.50" |
| Maximum Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 15.09 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

