- Antenna cable captures signals effectively while preserving strength, ensuring uninterrupted connectivity and dependable performance
- Coaxial cable type offers dependable connectivity for environments requiring moderate coverage and low bandwidth, ensuring smooth performance
- Features F-Type Audio/Video - Male connector that allows quick and secure connection with an antenna, delivering consistent performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Wilson Electronics |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 3.25" |
| Shipping Width | 0.50" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Wilson Electronics |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 2 ft |
| Cable Type | Coaxial |
| Cable Characteristic | Extension Cable |
| Connector Type on First End | F Connector Antenna - Male |
| Connector on First End Details | 1 x F Connector Antenna - Male |
| Connector Type on Second End | F-Type Audio/Video - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

