2 feet of 75-ohm black RG11 coax cable. 13/32" diameter with both ends terminated with an F-Male connector. This low loss foam cable can be used both indoors and outdoors with connections between 75-Ohm cellular amplifiers and antennas, taps, splitters and lightning surge protectors. RG11 Coax can be used for both consumer and commercial job applications and has lower loss than RG6 in most applications.
- Low-loss
- Black
- 75-Ohm RG-11 Coax Cable
- F-Male Connectors on both ends
- 2 foot length
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Wilson Electronics |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 26.25" |
| Shipping Width | 0.63" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Wilson Electronics |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 2 ft |
| Cable Type | Coaxial |
| Connector Type on First End | F Connector Antenna - Male |
| Connector on First End Details | 1 x F Connector Antenna - Male |
| Connector Type on Second End | F-Type Audio/Video - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

