- 8-Channel Live View and 4K HDMI Video Output
- 8� 10/100 Mbps PoE+ Ports with 93 W PoE Budget?
- Up to 8-ch @ 2MP (25fps) / 4-ch @ 4MP (25fps) Decoding Capability
- 8-Channel Synchronous Playback
- 80 Mbps Incoming Bandwidth and 60 Mbps Outgoing Bandwidth
- 2� SATA Interfaces and 1 Up to 16 TB (1� 2TB HDD Preinstalled)
- H.265+ Compression Technology
- HDMI and VGA Simultaneous Output
- Remote Monitoring
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TP-LINK Technologies Co. |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 2 TB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 8MP |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | DC Supply |
| Power Consumption | 35 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| USB Standard | USB 2.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Recording Formats | 4K |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Audio | |
|---|---|
| Total Number of Channels | 8 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| NVR Weight | 4.63 lb |
| General Features | |
|---|---|
| System Components | Network Video Recorder |
| Remote Management | Yes |
| Video Formats | H.264 |
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Video Ports | |
|---|---|
| Number of VGA Out | 1 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | 131°F (55°C) |
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

