The VB-WMK-004 is a wall mount that supports 1000x800mm for IFP110G display. Black.
- Designed for 75" to 110" interactive displays up to 793.6 lbs.
- Compatible with 400 x 400mm and 1000 x 800mm VESA patterns
- Secure locking system prevents accidental unmounting
- Durable iron core with high-quality powder coated finish
- Requires just 1.71 inches of wall space to set up
| Brand | |
|---|---|
| Brand | ViewSonic Corporation |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 110" |
| Minimum Screen Size Supported | 75" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 793.60 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Profile | Slim Profile |
| Form Factor | Wall Mountable |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 400 x 400 |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Tear Resistant |
| Manufacturer | ViewSonic Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



















