| Brand | |
|---|---|
| Brand | ViewSonic |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Rockchip |
| Processor Model | RK3576 |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 128 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 55" |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | ViewSonic Corporation |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
ViewSonic IFP5551 55 Inch 4K ViewBoard Interactive Smart Board with Integrated Education Software, Android 14, Google EDLA, 50-Point Touch, Built-in Microphone, HDMI, VGA, USB Hub, and USB C Inputs - 55" LCD - Rockchip RK3576 - 3840 x 2160 - 2160p - Android 14
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













