VB-STND-009 IFP, CDE Slim Mobile Cart, Supports 400x400mm to 1000x600mm VESA patterns, Lockable 4" 360 Degree Caster Wheels, Compatible With Displays up to 105" and 265 lbs. Max, Grey
Recommended Display Size: 55" - 105"
- UNIVERSAL ROLLING TV CART: Mobile trolley cart for compatible displays such as TV's, monitors, smartboards, etc. from 55-inch up to 105-inch displays.
- VESA-MOUNTABLE DESIGN: Features adjustable mounting brackets to accommodate VESA patterns from 400x400-1000x600 weighing up to 265 lbs.
- SWIVEL AND HEIGHT ADJUSTABLE: Raise and lower your display to improve line-of-sight and accessibility.
- CONVENIENT STORAGE AND MOBILITY: Includes a steel tray capable of supporting up to 15 pounds with durable and lockable wheels.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | ViewSonic Corporation |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 105" |
| Minimum Screen Size Supported | 55" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 265 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 1000 x 600 |
| Caster Size | 4" |
| Appearance | |
|---|---|
| Number of Casters | 4 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | ViewSonic Corporation |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.











