- Featured with 1-way Surface Mount form factor
- 45 Ohm impedance extracts maximum power so you will get more output from your speakers
- Listen to deep lows and euphoric highs with a frequency range of sound from 80 Hz-15 kHz
- Handles up to 12 W of RMS power
- Delivers reliable sound with 15 kHz maximum frequency response
- Surface Mount form factor for your convenience and simplicity of usage
- 9.7" height for efficient frequency access and optimal operation
- 11.5" width to ensure maximum usability and added power radiation feasibility
- 4" depth to ensure dependable sound output efficiency
- 4 lb Weight (Approximate) for placement, carrying, and fixing considerations
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Valcom |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
| Minimum Frequency Response | 80 Hz |
| Impedance | 45 Ohm |
| RMS Output Power | 12 W |
| Crossover Type | 1-way |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Valcom, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.