| Brand | |
|---|---|
| Brand | Valcom |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Source | Power Supply |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Speaker Impedance | 8 Ohm |
| Maximum Frequency Response | 14 kHz |
| Minimum Frequency Response | 225 Hz |
| RMS Output Power | 5 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Weather Resistant |
| Manufacturer | Valcom, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.