- 802.11ax (Wi-Fi 6)
- Up to 2 Gb/s Throughput
- 60 GHz (Single-Band)
- 5 GHz, 800 Mb/s Backup Radio
- 1 x Gigabit Ethernet PoE Port
- IPX6 Rated for Outdoor Use
- Pole Mountable
- Includes PoE Adapter
- 4265-Foot Max Range
- Integrated Bluetooth
- Works with UISP Application
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Ubiquiti Inc. |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | ARM |
| Processor Type | Cortex A53 |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 22 V DC |
| Power Source | PoE Adapter |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6 |
| Data Link Protocols | SNMP |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Pole Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Frequency | 71 GHz |
| Manufacturer | Ubiquiti Inc. |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | RJ-45 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















